Raylı Ulaşım Sinyalizasyon Sistemleri

RAYLI ULAŞIM SİNYALİZASYON SİSTEMLERİ

(TRAMVAY SİNYALİZASYON SİSTEMLERİ)

Güvenilir, yenilikçi ve standartlara uygun ekipmanlar kullanarak sinyalizasyon sistemini uzmanlığımız ile kuruyoruz.

İnterlocking Sistemi

Herhangi bir makas Herhangi bir makas bölgesi veya hemzemin geçitte rota (komut) gönderildiğinde, SKP (sinyal kontrol panosu) vasıtasıyla ilgili makas motoruna ve sinyal lambasına komutlar iletilir. Makas motoru ve sinyal lambaları rotaya uygun konumlarını aldıklarında interlocking sistemi bu cihazların konumlarını kilitler ve ikinci bir komut gönderilmesini engeller. İnterlocking sistemi SIL3 Assessment sertifikalıdır. İnterlocking sisteminin projelendirilmesi, ürün tedariği, saha uygulaması ...

Sinyalizasyon Scada Sistemi

Operatörler, tüm makasların ve hemzemin geçitlerdeki ekipmanların durumlarını, pozisyonlarını, alarm ve arıza bilgileri ile birlikte bu bölgeleri kullanan araçların kimlik bilgilerini takip edebilir. Aracın gideceği yere rota kurulup sinyal lambalarının ve makaslarının uygun konuma geçmesini sağlayabilir. Modern bir ara yüze sahiptir.

Otomatik Tren Takip Sistemi (AVLS)

Hat üzerinde çalışan trenlerin; konum bilgileri, hız bilgileri, vatman (sürücü) bilgileri, aktif kabin bilgileri, sürüş süreleri scada üzerinde gösterilmektedir. AVLS sisteminin projelendirilmesi, ürün tedariği, saha uygulaması ve işletime alınması konularında hizmet vermekteyiz.

Otomatik Tren Durdurma Sistemi (ATS)

Raylı sistemlerde tünele girmeden konumlandırılmış olan sinyal lambalarının yanına stop balisi yerleştirilmiştir. Tünel içerisinde bir araç var ise, bu sinyal kırmızı yanmaktadır, herhangi bir araç sinyal ihlali yaparak buradan geçerse PLC sistemi, araç içindeki iş istasyonuna «aracı durdur» komutu gönderir.